Opis trasy

„Trasy maratonu objechane. Muszę przyznać, że udało się chłopakom wytyczyć całkiem interesujące trasy. Zarówno dystans krótszy jak i dłuższy zawierają bardzo ciekawe odcinki: przejście pod mostem, singletrack nad rzeką czy przy wąwozie pod Pabianicami, sprawią, że nie będzie nudno.
Obie trasy są bardzo szybkie, co wcale nie oznacza, że łatwe – odcinki po górkach na Rokitnicy czy łaskiej strzelnicy oraz miejscami spory piasek zapewne odzielą tzw „niedzielnych” rowerzystów od tych zaprawionych już w boju i obnażą braki w technice jazdy…
Uważam, że nawet jeśli kogoś nie interesuje rywalizacja sportowa, to i tak powinien wziąć udział w maratonie i potraktować go jako świetną wycieczkę po ciekawych ścieżkach.
Zachęcam do wzięcia udziału.”


limitededition

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na Opis trasy

 1. Krops pisze:

  Jak będziecie jeszcze kręcić się po trasie to zróbcie kilka zdjęć (zwłaszcza miejsc typowych dla trasy i tych „ciekawszych”). To może przyciągnąć niezdecydowanych.

 2. MARIaN pisze:

  jest duże prawdopodobieństwo że trasa będzie okrojona o jeden końcowy odcinek , zmieni się niewiele może będzie krótsza o jakieś 3klm , wszelkie zmiany będą opublikowane i poprawione na stronie

 3. MARIaN pisze:

  duża rundka jest już zaktualizowana , niestety jest okrojona o odcinek 5ciu kilometrów , spowodowane jest to wizytą koparek na trasie maratonu które to budują nasze piękne autostrady , mała rundka też będzie zaktualizowana do końca tygodnia

 4. Gruby... pisze:

  A niedzielni i puszyści oraz łysi mają szanse przejechać Mini ,wyczerpujące są podjazdy?

  • Osobiście uważam, że obie trasy są przejezdne dla każdego rowerzysty, a wspomniane przez Mariana odcinki do zejścia/wejścia są na tyle krótkie, że nie warto sobie nimi zawracać zbytnio głowy. Wiekszym problemem niż trudność techniczna może się okazać wybór odpowiedniego dystansu. Warto sobie szczerze odpowiedzieć czy jeździliśmy na tyle dużo by móc komforowo zaliczyć dłuższą pętlę.

 5. MARIaN pisze:

  myslę że każdy ma szansę przejechać ten dystans , proponuję zachować siły na końcowe kilometry , gdyż na odcinku jakiś 3klm trasa idzie typową rundą xc , lekko interwałowa , krótkie sztywne podjazdy , dość strome krótkie zjazdy , które to lepiej sobie zejść jak nie czujemy się na siłach aby je zjechać .

 6. bbb pisze:

  opony mezcale czy gato

 7. matys 17 pisze:

  zycze powodzenia wszystkim startujacym popatrze z boku z ,podziwem ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *