I Truskawkowy Wyścig Rowerowy

Serdecznie zapraszamy do Buczku
na pierwszą edycję Truskawkowego Wyścigu Rowerowego!!!!

Będzie to wyścig przeznaczony głównie dla kolarzy amatorów, jeżdżących na rowerach szosowych. Oczywiście nie będziemy mieli nic przeciwko jeździe na rowerze innym niż szosowy, ale odrębnej klasyfikacji dla rowerów innych nie przewidujemy. Zgodnie z zapisami regulaminu są tylko dwie klasyfikacje: Panie i Panowie OPEN. Jak wskazują dotychczasowe doświadczenia ponad 90% uczestników to Panowie, stąd też przewidujemy nagrody – upominki dla pierwszych trzech pań i pierwszych dziesięciu panów. Wprawdzie nie mamy miliona euro na nagrody, ale np. komplet kół szosowych Mavic ucieszy każdego kolarza. Fundatorem nagrody głównej jest Wójt Gminy Buczek Pan Bronisław Węglewski.
Dla każdego uczestnika przygotujemy oczywiście numery startowe z czujnikami do elektronicznego pomiaru czasu, oraz jedyny i niepowtarzalny okolicznościowy medal.

Cała trasa przebiegać będzie po bardzo dobrych asfaltowych drogach gminnych, powiatowych i niewielkim fragmencie drogi wojewódzkiej w obrębie samego Buczku. Trasa zostanie wyłączona z ruchu na czas przejazdu kolarzy. Zabezpieczeniem skrzyżowań zajmą się głównie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Buczek oraz policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Łasku. Trasa jest płaska i jedynym utrudnieniem będzie kilka ostrych i wąskich zakrętów, szczególnie w obrębie linii start-meta – na ulicy Spółdzielczej.

Obecnie ulica Spółdzielcza ma nawierzchnię z niezbyt równiej betonowej „trylinki”, ale zgodnie z obietnicą głównego patrona wyścigu Pana Wójta Bronisława Węglewskiego – do dnia wyścigu będzie tam położona nowa nawierzchnia.
Start nastąpi o godzinie 1000– wydawanie numerów startowych od godz. 830 do 930.
Uroczyste zakończenie i wręczenie nagródo godzinie 1400, na scenie przy ul. Spółdzielczej / Plac przy ulicy Parkowej w Buczku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do I Truskawkowy Wyścig Rowerowy

  1. Marco pisze:

    przydałaby się dodatkowa klasyfikacja dla najlepszego ściganta z Truskawkowej Gminy Buczek ;-)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *