IV Rajd MTB Jastrzębi Łaskich

IV Rajd MTB Jastrzębi Łaskich

Zapraszamy na nasz coroczny maraton, w tym roku okazja wyjątkowa – start maratonu będzie połączony z oficjalnym otwarciem trasy XC Jastrzębi Łaskich.  Zapraszamy zarówno zawodników elity jak i amatorów – trasa XC posiada objazdy alternatywne najtrudniejszych elementów.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=811ZWD20wbM[/youtube]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na IV Rajd MTB Jastrzębi Łaskich

 1. N3 pisze:

  A nie planujecie w sobotę objazdu trasy?

 2. Tomasz pisze:

  Panowie, taka propozycja. Czy nie dało by rady zorganizować trzech osobnych dystansów:
  mini 22km
  max 44km
  giga 66km

  Ja osobiście wiem, że nie dam rady przejechać 66km w tempie wyścigowym, a kończenie wyścigu po dwóch okrążeniach mimo braku dubla także jest słabym pomysłem. Myślę, że taki podział mógł by przyciągnąć więcej osób szczególnie tych słabiej jeżdżących.

  • Wojciech pisze:

   Moim zdaniem raczej nie ma to sensu. Jest to, jak sama nazwa wskazuje, MARATON. Regulamin zaś jasno określa, że od zawodników oczekuje się bardzo dobrej kondycji. Ponadto generowałoby to wiele więcej klasyfikacji końcowych tj. 1-2-3 miejsca w K1 – 22 km, 1-2-3 miejsca w K1- 44km itd, 1-2-3 miejsca w M1-22km….. masakra :)

   • Tomasz pisze:

    Każdy inny cykl maratonów ma rożne dystanse do wyboru. Zwróciłem tylko uwagę, że poprzez brak wyboru dystansu w zawodach może wziąć mniejsza ilość zawodników dla których ten wyścig będzie po prostu za trudny.

 3. AS987 pisze:

  Aby być klasyfikowanym w wynikach końcowych wystarczy przejechanie 1 okrążenia, więc każdy tak naprawdę wybiera sobie dystans na miarę dyspozycji dnia.

  • Tomasz pisze:

   Mogę się z Tobą zgodzić, jednakże np. supermaraton został zorganizowany z podziałem na dystanse mimo że trasa mini i mega była dokładnie taka sama.

   Jest to jedynie moja sugestia co do organizacji zawodów i nie traktujcie tego proszę jako krytykę skierowaną w Waszą stronę.

 4. AS987 pisze:

  Objazd będzie w sobotę o 15.00 start przy Orliku w Łasku na Przylesiu.

 5. N3 pisze:

  Mogę mieć uwagę? Pytanie? A jak jest ten rockgarden to nie da rady zrobić łagodnego najazdu. Zlikwidować te dwa kołki i ten dropik. Można by płynnie zacząć a wywalić się dopiero gdzieś w połowie lub na końcu :) A nie od razu na początku :) A tak po z a tym trasa XC super oznakowanie też ok!

  • AS987 pisze:

   Równolegle do zjazdu po kamieniach przebiega trasa alternatywna.
   Jest dużo łatwiejsza, ale sporo dłuższa.
   A po kamyczkach zjechać się da jak widać na filmiku
   https://www.youtube.com/watch?v=811ZWD20wbM

   Początek faktycznie nie jest łatwy, sam tego nie zjeżdżam :( Ułatwić się zawsze da ale pozostaje pytanie czy o to chodzi ? Jest to tak naprawdę jedyny bardzo trudny element trasy.

 6. paf pisze:

  … kolano zbite na kamieniach …. nie jess łatwo ;)

 7. limitededition pisze:

  Trzymamy kciuki na udaną pogodę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *