Po spotkaniu Orgów

Wielce Szanowni Miłośnicy Kolarstwa!

Spieszę donieść, że trwają już przygotowania organizatorów Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych do sezonu 2015. Z tego też powodu w Łasku odbyło się spotkanie tzw. Orgów, czyli ludzi którzy z własnej, nie przymuszonej woli, a czasami wbrew woli członków własnych rodzin, każdą wolną chwilę poświęcają na organizację imprez kolarskich

W ostatnich tygodniach staraliśmy się opracować plan działania, który pozwoli na kontynuowanie wspaniałych tradycji związanych z naszymi maratonami rowerowymi. Jeżeli ktoś liczył na rewolucję, to nic z tego – demokratycznie, czyli większością głosów obroniły się zasady dotychczasowe z niewielkimi korektami.

W Regulaminie Pucharu Polski na 2015 rok, oraz w dokumencie zwanym Porozumienie Organizatorów można znaleźć następujące sprawy:

 • Po tegorocznych próbach realizowania „koncertu życzeń” wracamy do losowania grup startowych z podziałem jedynie na rodzaj rowerów. Większość zgadza się z poglądem, że jazda drużynowa na czas nie jest naszym celem. Wszyscy którzy chcą jechać w towarzystwie określonej osoby mają możliwość to zrobić zapisując się na dystans zwany Towarzyskim lub Rodzinnym. Jedyne o czym należy pamiętać, to brak punktów w klasyfikacji pucharowej.
 • Wprowadzenie koszulek Liderki i Lidera dla liderów klasyfikacji OPEN, uroczyście wręczanych przed startem w kolejnym wyścigu (koszulka „na zawsze”). W myśl zasady ”bij mistrza”, warto wiedzieć z kim wylosowaliśmy grupę, lub kogo wyprzedzamy

Z tej okazji ogłaszamy konkurs na projekt koszulek dla liderów, z terminem do końca stycznia 2015 roku. Projekt koszulki kolarskiej (letniej) musi zawierać:

– logo Supermaratonów (supermaratony.org),

– informację o Pucharze Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2015,

– logotyp jednego z głównych sponsorów cyklu, firmy SPEDIMEX (sponsora tychże koszulek).

Preferowany kolor główny to oczywiście kolor żółty.

Pliki z propozycjami konkursowymi powinny być w miarę możliwości zapisane w formacie wektorowym (tzw. krzywych).

Projekty prosimy przesyłać na adres jastrzebie@lask.com.pl.

Będziemy je publikować i poddamy Waszej ocenie.

Nagroda główna za projekt – zwolnienie z opłaty startowej w trzech kolejnych wyścigach naszego cyklu i oczywiście chwała na zawsze…

Inną nowinką w 2015 roku będzie uroczyste zakończenie Pucharu Polski 2015, tydzień po ostatniej punktowanej imprezie. Będzie to prawdopodobnie 19 września 2015 roku. Miejsce – Powiat Łaski. Uproszczony program imprezy finałowej to:

 • Wyścig na dystansie około 100 km w grupach określonych kategorią (start wspólny dla danej kategorii). Dopuszcza się łączenie kategorii mniej licznych w jedną grupę startową. Np. wszystkie Panie wystartują razem… Trasa wyłączona z ruchu pojazdów.
 • Impreza Zakończenia Pucharu Polski 2015 i uhonorowania Zwycięzców na sali bankietowej (z poczęstunkiem).

Kolejne ustalenia to oczywiście Kalendarz imprez w 2015 roku. Oczywiście ze względów organizacyjnych mogą zdarzyć się korekty, ale na ostatnim spotkaniu ustaliliśmy następujące terminy:

 • 25 kwietnia – Trzebnica
 • 9 maja – Gryfice
 • 23 maja – Radków
 • 30 maja – Świnoujście
 • 7 czerwca – Łask
 • 20 czerwca – Choszczno
 • 27 czerwca – Gorzów
 • 4 lipca – Świdwin
 • 25 lipca – Zieleniec
 • 22 sierpnia – Leszno, Nietążkowo
 • 5 września – Karpacz
 • 12 września – Rewal
 • 19 września – Łask, zakończenie

Może się zdarzyć, że dołączą do nas następne imprezy. Mamy jak na razie nie potwierdzone deklaracje ze strony organizatorów wyścigów w Iławie oraz w Karlinie.

Kolejna informacja o charakterze organizacyjnym:

Strona internetowa www.supermaratony.org będzie funkcjonowała w obecnej postaci, dostęp redakcyjny do profilu facebook’owego Supermaratony.org z możliwością publikowania postów, otrzyma jedna osoba ze strony każdego z organizatorów, a do 24 grudnia nastąpi reaktywacja forum internetowego.

Prośba do wszystkich członków społeczności Supermaratonów – piszcie do nas, przysyłajcie relacje, informacje, donosy i fotki.

 

Z serdecznym pozdrowieniem, w imieniu Jastrzębi Łaskich oraz Orgów

Paweł Cichy

 

W załączeniu jeszcze ciepły nowy Regulamin na 2015 rok

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *