Pomarańczowa poMOC

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Rajsport Active podejmuje niecodzienne wyzwanie. Ponieważ nasze motto brzmi „nie ma rzeczy niemożliwych” – udowadniamy, że wszelkie granice są łatwo przesuwalne. Tym razem postawiliśmy sobie za cel zrobić coś niekonwencjonalnego, coś czego jeszcze w Polsce nie było i to w imię wyższej idei.

pomaranczowa ulotka [894795]Pomarańczowa poMOC”– cóż to takiego? Zamierzamy przebiec i przejechać całą Polskę. Ale nie- nie będzie to zwykły bieg czy przejazd- o nie! My stawiamy poprzeczkę wysoko. Jeśli bieganie- to tylko przez cały kraj, trasą liczącą ok 1500km w wielkiej ogólnopolskiej sztafecie w systemie zmianowym po 20km i więcej- bez przerwy, dzień i noc, siedem dni w tygodniu. Ale ponieważ jeszcze nam mało, dołączamy do tego grupę kolarzy, którzy objadą Polskę wokół, a następnie podążą śladem biegaczy aby wspólnie z nimi przekroczyć linię mety. Kolarze zapiszą na licznikach ponad 3000km. Jedna zmiana to minimum 100km. Jest nas ok. 60-ciu. Startujemy 26 kwietnia 2016 z Zakopanego, a docelowo wszyscy docieramy po tygodniu nad nasz piękny Bałtyk, na gdańskie molo. Trasa biegaczy to odcinek z południa na północ od Zakopanego do Gdańska, natomiast kolarze po wspólnym starcie objadą Polskę wokół, następnie wrócą na miejsce startu i ruszą śladem biegaczy doganiając ich na linii mety. Brzmi jak szaleństwo? Nic bardziej mylnego- jeśli podejmuje się tego Rajsport Active to gwarancja, że wszystko się uda. Motywuje nas cel jaki przed sobą stawiamy, a główne cele są dwa: zwrócenie uwagi na problem depresji oraz charytatywna pomoc dla potrzebujących dzieci.

Mamy bogate doświadczenie w organizacji wydarzeń sportowych: biegów, maratonów pływackich, turniejów piłkarskich, gali bokserskiej znanych w całej Polsce. Chętnie angażujemy się oraz organizujemy akcje społeczne jak m.in. zbiórki krwi czy charytatywne turnieje czy wyprawy rowerowe. Teraz chcemy spróbować czegoś nowego.

Jak już nadmieniliśmy swoją akcją pragniemy zwrócić uwagę mediów i społeczeństwa na narastający problem depresji. Rzecz wydawałoby się błaha, a jednak dotyka ona miliony osób na cały świecie i setki tysięcy w Polsce. A my wierzymy, że sport i aktywność fizyczna pomaga w wyjściu z tej choroby i tą wiarą chcemy się podzielić z innymi. Będziemy ambasadorami zaszczepiającymi w każdym sportowego ducha. Sport to pasja. Sport to wyzwania. Sport to integracja, radość i zabawa. Hasło przewodnie „Wyjdź z cienia zacznij się ruszać” towarzyszyć nam będzie na koszulkach przez cały czas i przypominać o tym, że gdy się czegoś chce wszystko jest możliwe. Chcemy nadać sprawie odpowiedni rozgłos medialny w prasie, radiu, telewizji, internecie, aby akcja odbiła się szerokim echem w społeczeństwie.

Drugie nasze założenie to zbiórka funduszy na szczytne cele. Spośród tysięcy potrzebujących wybraliśmy kilkanaście dzieci dla których to właśnie podejmiemy wyzwanie. Będziemy zachęcać każdą gminę, każde miasto, każdy powiat, województwo na trasie biegu o wsparcie. Zgłosimy się do firm, instytucji publicznych, prywatnych, osób fizycznych o pomoc.

pom2 [608255]Jako prężnie działające stowarzyszenie nie mieliśmy problemów ze skompletowaniem składów obu drużyn. Naszych zawodników dwa razy nie trzeba zachęcać: jest szczytna akcja? Dołączamy!

Jednakże sam nasz zapał nie wystarczy. Potrzebujemy nadać naszemu wydarzeniu rozgłos, dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Chcemy także pozyskać jak największą liczbę sponsorów- oprócz wsparcia mentalnego dzieci potrzebują także funduszy. Im więcej osób zaangażowanych w akcję tym lepiej.

Do naszej akcji „Pomarańczowa poMOC” włączamy czynnie ambasadorów i partnerów- w szczególności znanych sportowców i ludzi świata show-biznesu. Dołączyli już do nas zespół VIDEO,  raper Mezo– Jacek Mejer, mistrz Polski w biegach Artur Kozłowski, drużyna koszykarzy Asseco Gdynia,reprezentant Polski w piłce nożnej i piłkarz Ruchu Chorzów Mariusz Stępiński,  wicemistrz olimpijski i mistrz świata Karol Kozuń, Gatta Active Futsal Team wicemistrz Polski w Futsal Ekstraklasie i wielu wielu innych którzy wesprą nas nie tylko mentalnie ale dołączą do nas również na trasie.

Całej akcji patronuje Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka oraz stacja Polsat News. 

Wszędzie nas pełno: biegamy, pływamy, jeździmy. Uczestniczymy w wielu imprezach sportowych w całym kraju.

Nasze flagi podróżują przez cały kraj zachęcając do aktywności.

Cały czas pracujemy nad uzyskaniem patronatów Prezydentów, Burmistrzów miejscowości na trasie naszej sztafety- spotykamy się z bardzo pozytywnym odzewem. Akcja wzbudza podziw i każdy chętnie staje się jej częścią.

Jeśli sam pomysł wyda się Państwu interesujący zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania jesteśmy do dyspozycji i na każde z nich chętnie odpowiemy. Liczy się każda forma pomocy.

Pomarańczowa poMOC” nie przejdzie przez Polskę bez echa. Liczymy na to, że zechcą Państwo stać się jej częścią.

Z poważaniem:

Zarząd organizacyjny Pomarańczowej poMOCy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *