Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych zawodów. Bez mała 700 osób walczyło na szosach powiatu łaskiego, każdy według swoich możliwości i każdy w tej walce był wspaniały. Mniejsze znaczenie ma to, czy ktoś jechał z prędkością ponad 40 km/h, czy poniżej 20 km/h. Wielki sportowy szacunek należy się każdemu kto wystartował i podjął tą walkę.

Dziękujemy uczestnikom, ale również bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli Jastrzębiom Łaskim w zorganizowaniu wyścigu. Były to instytucje reprezentowane w szczególności przez osoby: Starosty Łaskiego Pani Teresy Wesołowskiej i Wice Starosty Pana Marka Krawczyka, Burmistrza Łasku Pana Gabriela Szkudlarka, Wójta Gminy Sędziejowice Pana Jerzego Kotarskiego oraz Wójta Gminy Widawa Pana Michała Włodarczyka. Nie udałoby się przeprowadzić imprezy bez pomocy niezastąpionych strażaków z OSP w Widawie i Sędziejowicach. Na naszej stronie internetowej prezentujemy osoby i firmy sponsorów. Z pewnością są to firmy godne zaufania z którymi bez obaw można prowadzić interesy. Są to ludzie otwarci na potrzeby innych, pełni życzliwości i bezinteresowności. Szczerze Ich polecamy.

Wszystkim raz jeszcze ogromne podziękowania, a do uczestników kilka uwag.

Przepraszamy za niedociągnięcia organizacyjne – każdy kolejny wyścig to nowe wyzwania. Staramy się wyciągać wnioski na przyszłość. Formuła naszych maratonów zakłada „przypadkowy” skład grup startowych. Bardzo proszę spróbujcie Państwo tak rozstawić wszystkich zapisanych, żeby ktoś nie zarzucił Wam szachrajstwa. Weźcie proszę 700 lub jak w przypadku Trzebnicy prawie 1000 osób i podzielcie je na grupki w sposób nie budzący podejrzeń o ustawki. Żaden z klubów organizujących nasze Maratony nie dysponuje grupą urzędników, którzy przez kilka dni poustawialiby składy grup. Ponieważ na tą czynność jest bardzo niewiele czasu, korzystamy z programów komputerowych – inaczej się nie da. Jak już pisałem po wyścigu w Obornikach, ilość kombinacji możliwych do wygenerowania jest olbrzymia i stąd zdarzają się sytuacje wyglądające podejrzanie. Nie mamy żadnego interesu w nieuczciwym traktowaniu kogokolwiek – zwycięzcy otrzymują jedynie symboliczne puchary i jest to celowe. Ponieważ dość konkretnie zarzuca się nam ustawienie jednej z grup wyjaśniam, że po raz pierwszy od sześciu lat system ustawił w jednej grupie dwóch silnych członków naszego klubu. Trochę za późno to zauważyłem i nie miałem już czasu żeby w tej sprawie interweniować. Dodatkowo tuż przed startem trzeba było rozlosować do różnych grup startowych zgłoszonych wcześniej zawodników innego klubu. Jeden z nich trafił do wspomnianej grupy startowej z Jastrzębiami, a pozostali znaleźli się w innych grupach. Ani nasz informatyk zajmujący się sprawami losowania, ani ja nie znamy większości startujących w naszych maratonach zawodników – sami bardzo rzadko i od niedawna bawimy się w kolarstwo. Przykro nam, że przy tego typu sytuacjach pojawiają się oskarżenia o wszystko co najgorsze. Dlatego w naszym cyklu pucharowym nie nagradzamy zwycięzców, żeby ograniczyć lub z założenia całkowicie wyeliminować sytuacje wyzwalające złe emocje.

Szanowni Państwo!

Chcemy w naszych maratonach bawić się kolarstwem razem z Wami. Organizatorzy poszczególnych wyścigów też biorą w nich udział i jak zauważyliście zrobią wszystko, żeby nie być posądzonym o ustawianie grup pod siebie choć mieliby taką możliwość. Czy możecie coś takiego zarzucić Panu Janiakowi lub Pawłowi Cichemu? Proszę Was – bawmy się naszymi maratonami!

Dużo bardziej martwią mnie sytuacje, w których uczestnicy są nie do końca uczciwi w stosunku do innych lub stwarzają sytuacje niebezpieczne. Z tym zjawiskiem tak do końca przy naszej przyjaznej, amatorskiej formule nie da się skutecznie walczyć. Jedyne co uważamy za słuszne to wskazanie sobie podejrzanych i pozostawienie ich z nieczystym sumieniem. W skrajnych przypadkach nie będziemy ich zapraszać do udziału w maratonach, a jako organizatorzy mamy takie prawo, oczywiście poza karami regulaminowymi.

Żeby dłużej nie przynudzać – zapraszam wszystkich (a zwłaszcza tych, którzy uważają się za poszkodowanych losowaniem) do sprawdzenia się na zawodach ze startu wspólnego. Na naszej stronie znajdziecie Państwo szczegóły dotyczące III Truskawkowego Wyścigu Rowerowego w Buczku, w dniu 25 czerwca 2016 roku. Razem z Mastersami można pościgać się na pętlach wokół Buczku (wyłączonych z ruchu drogowego). W zależności od kategorii utworzone zostaną cztery peletony.
Jeszcze raz dziękując w imieniu Klubu Rowerowego Jastrzębie Łaskie zapraszam wszystkich do Łasku w przyszłym roku na VII Supermaraton.

Z pozdrowieniami – Paweł Cichy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Podziękowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *