VII Supermaraton

PLAKAT4

VII Supermaraton Jastrzębi Łaskich rozgrywany w cyklu „Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2017” – 04 czerwca 2017.

WYNIKI


Grupy startowe – GIGA, MEGA, MINI

Grupy startowe – Rodzinny

Komunikat techniczny
Baza noclegowa
Sponsorzy
Trasa – Mini, Mega, Giga
Trasa – Rodzinny

Oświadczenie uczestnika pełnoletniego
Oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej
Pozwolenie na start osoby niepełnoletniej

Pierwszych 500 uczestników, którzy opłacą start otrzyma w pakiecie startowym koszulkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

40 odpowiedzi na VII Supermaraton

 1. CIS-PLATINUM pisze:

  W regulaminie podano ,że:,, Pierwszych 500 uczestników ,którzy opłacą startowe
  otrzyma w pakiecie koszulkę.,,.A jaki warunek należy spełnić w kat. wiekowej >70- tki.!

  • admin pisze:

   W przypadku „doświadczonych” kolarzy wystarczy zapisać się wcześniej niż wpłynie 500 wpłat startowego ;)

 2. Daniel pisze:

  Witam

  Czy można startować na rowerach czasowych ?? Dystans 146

 3. grupa 47 pisze:

  Czy Pan O i Pan S czyli miejscowi znowu się wylosują dobierając młodych i jechać będą przed t.zw. wozem technicznym czy nie?

  • pablo pisze:

   Myślę, że do przebiegu losowania w tym roku nie będzie mógł Pan mieć zastrzeżeń. Proszę się wstrzymać z komentarzami do czasu losowania. Pozdrawiam serdecznie.

 4. Ania pisze:

  Witam czy w rajdzie rodzinnym mozna jechac z dzieckiem lat 2 w foteliku? Pozdrawiam serdecznie!

  • Paweł pisze:

   Na dystansach rodzinnych dzieci pod opieką dorosłym mogą brać udział w każdym „pojeździe” napędzanym siłą nóg i dopuszczonym do ruchu drogowego.

   • Ania pisze:

    Bardzo dziekuje za odpowiedz:-) Jeszcze jedno pytanie jesli moge. Czy pakiet startowy moge odebrac ok 10:30 w nd? Jest informacja ze beda wydawane od 8:30, ale nie ma do ktorej. Bede wdzieczna za informacje

 5. Roman pisze:

  Witam
  Czy do wyścigu rodzinnego plus rejestruje się osobę niepełnoletnią i opiekuna i płaci według cennika, jeżeli nie jest to rodzina po 50,00 złotych na członka .Kiedy i komu należy dostarczyć wypełnione oświadczenia .

  • pablo pisze:

   Opłata tak jak Pan napisał – zgodnie z komunikatem. Jeśli nie ma powiązania rodzinnego to po 50zł od osoby. Oświadczenia wypełnione należy oddać osobie wydającej pakiet startowy w biurze zawodów.

   Przy zapisach niepełnoletnich proszę napisać w polu „uwagi / kilka słów o sobie” z kim niepełnoletni będzie jechał.

 6. darecki pisze:

  Czy w razie czego można zmienić dystans na który się zapisałem i jak to zrobić.

  • pablo pisze:

   Do momentu losowania grup startowych można zmieniać dystans. Proszę napisać taką prośbę na adres: jastrzebie@lask.com.pl. Jeśli mail dotrze przed godziną 16:00 w piątek 02 czerwca – zostanie uwzględniony.

   Zmiany w późniejszym czasie rozpatrujemy indywidualnie. Zmiana zadeklarowanego dystansu już po wystartowaniu zgodnie z zapisami Regulaminu Pucharu Polski wiąże się z karą czasową +15 minut.

 7. Jarek Zintek pisze:

  Rozumiem, że jest losowanie. Staruję po raz pierwszy i pozwolicie mi wystartować w grupie razem z żoną. Agata jest tak zestresowana samymi zawodami, iż powiedziała, że beze mnie nie wystartuje.

  • admin pisze:

   Losowanie obowiązuje na dystansach MINI, MEGA i GIGA. Prośby o wspólne starty uwzględniamy tylko dla dystansów Rodzinnych.

   Proszę się nie martwić i uspokoić żonę, bo start w losowanych grupach to świetna zabawa i szansa poznania innych kolarzy.

 8. Maciej pisze:

  Jaki jest limit czasowy dla dystansu MEGA

  • Paweł pisze:

   Jak zostało to zapisane w komunikacie technicznym, limitem czasowym jest program zawodów. O godzinie 16,00 zamykamy trasę w sensie formalnym (jeżeli jeszcze ktoś będzie jechał oczywiście nie zabronimy dojechania do mety). Z dekoracją nie czekamy, choćby to była jedyna osoba w kategorii. Stąd też sugestia i prośba o wybranie odpowiedniego dla siebie dystansu.

 9. Juz wyleczony z Supermaratonów pisze:

  Jak to jest że po raz enty nie ma w liście zgłoszonych ani w listach grup startowych kilku „kolarzy sportowców” a potem stoją na podium jako zwycięzcy. Chodzi o Pana Jan Zugaj i jeszcze kilku innych którzy zapewne jak zwykle wystartowali w ostatniej ustawione grupie.

  • Tomasz pisze:

   Wydaje mi się, że żadnej z osób z klubu „NTS NEXELO JF DUET” nie było na liście startowej. A sądząc po numerach startowych wszyscy jechali w 43 grupie, która nie jest ujęta w rozpisce grup startowych.

   • pablo pisze:

    Panowie: kilku zawodników opłaciło startowe dopiero w biurze zawodów. Zostali ROZLOSOWANI do grup startowych i przydzielono im numery od 458 wzwyż. Lista startowa została przygotowana w piątek wieczorem.
    Dla jasności opublikujemy również zaktualizowaną listę startową.

    Wszystko odbyło się w duchu FAIR PLAY.

    • Juz wyleczony z Supermaratonów pisze:

     O jakich zasadach Fair Play mówisz Pablo. Jest regulamin czy go nie ma. napisane jak BYK. 1. Zapisy do 1 czerwca. 2. Opłata startu tylko drogą elektroniczną na konto. 3. Zapisy tylko przez stronę organizatora. To skąd nagle Panowie Zugaj, Szkoduła, Ziółkowski, Smolarek itp. pojawiają się dziwnym trafem na starcie i podium. I Zugaj oczywiście dziwnym zrządzeniem losu ląduje w ostatniej ustawionej grupie ze swoimi pomagierami i kolesiami tak jak w ubiegłym roku w Gryficach , Choszcznie Łasku czy też w tym roku. Przecież do dnia zamknięcia listy zgłoszeń nie figurowali na niej. Więc pytam raz jeszcze jaki Fair Play. Już raz pisałem dać mistrz Jana Zugaja do naprawdę losowo wybranej grupy i niech wtedy pokaże swoją moc. Przecież my uczestniczymy od lat w tych zawodach i widzimy waszą uczciwość.

     • AS987 pisze:

      Witam
      Pan o nazwisku Smolarek nie startował w tej imprezie. jeśli chodzi o naszego klubowego kolegę Grzegorza Stolarka był on bardzo dawno na liście startowej z lp 357 i startował o godzinie 11:12 w zupełnie innej grupie startowej niż dopisani zawodnicy

  • AS987 pisze:

   Grupy dla dopisanych zostały rozlosowane w 100% uczciwie, dysponujemy również filmikiem z dolosowywania. Żaden z zawodników NEXELO nie startował w jednej grupie.

   Godziny startu zawodników dopisanych 03.06.2017
   465 Franciszek Harbacewicz 11:42:00
   464 Zbigniew Szkouda 11:34:00
   463 Andrzej Zachacz 11:02:00
   462 Sandra Rydzyńska 11:12:00
   461 Sławomir Chrzanowski 11:40:00
   460 Wojciech Ziółkowski 11:16:00
   459 Jan Zugaj 11:24:00

 10. Tomasz pisze:

  Dzięki za wyjaśnienie losowania grup. Niestety pozostaje niesmak, że niektórzy są traktowani lepiej ( ponad regulaminem ) od innych.

  • pablo pisze:

   Jeśli chodzi o zapisanie zawodników w sobotę – tak, nagięliśmy regulamin. Ale nie powiedziałbym, że niektórych w jakiś szczególny sposób, który dałby im fory, potraktowaliśmy. Nie wydaje mi się również żebyśmy dolosowaniem w ostatniej chwili skrzywdzili innych zawodników.

 11. Andzej pisze:

  Zugaj na pierwszym pomiarze czasu miał 00:38:28. Nikt nie miał podobnego wyniku,wszyscy z czołówki mieli ok 42-43 min a wiec albo jechał sam lub miał pomagierów „bez numerów startowych”. Nikt nic nie widział wszystko jest ok :) Gratulacje!

  • pablo pisze:

   Sprawdzamy tę kwestię.

  • Piotr pisze:

   Andrzej! Słuszne spostrzeżenie! Jechałem w bardzo mocnej grupie Mega, na pełnym gazie, mając na 1 pomiarze około 42 minut. Nikt mi nie powie, że zawodnik bez zmian dokłada 5 km/h przy jeździe pod wiatr! Taki sam czas jak moja grupa miało większość silnych zawodników poza jedną wymienioną osobą!

  • AS987 pisze:

   Jeśli Pan widział cokolwiek należy to zgłosić do nas – organizatora. Jeśli cokolwiek zauważyłby jeden z naszych sędziów na pewno byśmy interweniowali.

 12. rr pisze:

  Janek Z wystartował dwie minuty wcześniej 11 22 .Jest to do sprawdzenia ? Zach. Pom..robi co chce w tych supermaratonach nawet u Was.Mają dziesiątki sprawdzonych trików zaczynając od układów z szefami supermaratonów ostatnio z dopisywaniem na samym końcu nawet u siebie pod nosem łączenie się po starcie itp Inni z tego regionu np.stc robi tak samo Kochani amatorzy uczciwego kolarstwa DAJCIE sobie spokój z tym prywatnym bagienkiem dopóki nie zmienią się władze supermaratonów

   • Juz wyleczony z Supermaratonów pisze:

    Panie i Panowie i Szanowny Panie Pablo jak widzicie z powyższych wpisów różnych uczestników ustawki z udziałem Pana Zugaja i kolesiów (są faktem) również z Łaska z Łasku Panowie O i S (rok 2016 maraton w Łasku) start w ustawionej grupie nr.36 na mojego maila w tej sprawie do orgów z Łaska z Łasku otrzymałem odpowiedź że to cytuję „grupa przyjaciół w ostatniej chwili się zgłosiła” . No i przypadkiem 5 członków tej grupy przyjaciół zajmuje czołowe 5 miejsc w open na mini. Ja pytam PRZYPADEK. Choszczno rok 2016 nagle do ostatniej grupy startowej dokłada się 6 gości w tym Pan Zugaj i spółka.I znowu czołówka w open ogarnięta. To są fakty. Więc k@#$a nie mów PABLO o jakichkolwiek zasadach FAIR PLAY.

    • pablo pisze:

     Szanowny Panie „Już wyleczony…”,
     Napisałem (i podtrzymuję to), że losowanie odbyło się na zasadach FAIR PLAY. Dolosowanie zawodników w sobotę również.Tutaj może Pan zobaczyć nagranie z losowania zawodników Nexelo (m.in. p. Zugaja) – https://youtu.be/yqt_zfQcESY

     Nie zostali oni dopisani do jednej grupy startowej, ani nie zostali ustawieni wg własnych życzeń – tak samo jak wszyscy pozostali zawodnicy.

     Co do Choszczna – to nie mnie się wypowiadać. Natomiast jeśli chodzi o Łask 2016 to w ubiegłym roku Ci sami Panowie zostali rozrzuceni do kilku kolejnych następujących po sobie grup startowych.

     To tyle w kwestiach, które zależały od nas – organizatorów supermaratonu.

     Tematem osobnym natomiast jest zachowanie tych Panów:
     – prawdopodobnie celowe zapisywanie się w ostatniej chwili – wykorzystanie oblężenia biura zawodów czy naciski na przypadkową osobę do dopisania do określonych grup startowych (tego nie uniknęliśmy w zeszłym roku, w tym już tak – losowanie było w 100% uczciwe),
     – „sportowa” postawa w trakcie zawodów – tu nie mamy póki co dowodów, więc nie możemy bezpodstawnie oskarżać…
     – czekanie na trasie jeden na drugiego (co akurat nie jest zabronione w regulaminie),
     – celowe (bądź niecelowe) tworzenie zamieszania przy starcie i próby startu w innych grupach (tak jak pan Zugaj – 2 minuty wcześniej niż powinien).

     Mnie jako organizatora dziwi to, że grupa kolarzy Nexelo, która (co nie ulega wątpliwości) jest naprawdę mocna sportowo – po raz kolejny przewija się w kontekście jakiś niedopowiedzeń. Być może powinniśmy w przyszłym roku przykleić im indywidualnych sędziów na całą trasę zawodów.

     Na koniec: sprawę wciąż badamy – przeglądając zdjęcia, filmy i odczyty z bramek pomiarowych.

     Pozdrawiam
     Paweł Lis

     • Juz wyleczony z Supermaratonów pisze:

      Panie Pawle ciągle się Pan tłumaczy a wystarczy nie „naginać lekko” regulaminu jak pan to ujął dopisując niezgodnie z nim dodatkowych zawodników po terminie i koniec kropka. Jest kilka tygodni na zapisy a wybrani organizatorzy ciągle „lekko naginają” regulamin i ciągle dopisują tych samych pseudosportowców czyli Pana Zugaja i kolesiów typu Harbacewicz , Szkoduła , Nowicki itp.itd.nazwisk jeszcze by siś trochę znalazło. To są FAKTY drogi Panie. To samo tyczy Pana Zadwornego i organizowane w jego regionie maratony.

 13. A.Kaczmarski PAFANA pisze:

  Organizacja jak zwykle ok,z jednym zastrzeżeniem dotyczącym bardzo kiepskich warunków
  do spożycia posiłków po wyścigu.Zawodnicy musieli posilać się siedząc na trawie lub szukać wolnego miejsca na murku(zbyt mała ilość przygotowanych stolików).To w przyszłym roku
  należy poprawić!!!

 14. Andrzej pisze:

  Sytuacja z Panami z Nexelo wygladała najprawdopopdobniej tak:
  1. Pan W. Ziółkowski, który miał czekać na P. Zugaja startował o 11:16,natomiast Pan Zugaj miał wystartować o 11:24 czyli 8 m in później.
  2. J.Zugaj celowo wystartował wcześniej o 11:22 zmniejszajac w ten sposób czas oczekiwania swojego pomagiera do 6 min. Na wynikach pomiarów Pkt1 wychodzi że 8 ale Pan Zugaj miał liczony czas z grupy 11:24 powinien mieć 2 min więcej.
  Można jeszcze szukać na zdjęciach, kamerach czy nie było tam przypadkiem jakiegoś turysty na rowerze szosowym z Nowogardu ale po co.
  To chyba wystarczy do dyskwalifikacji wg mnie dla obu Panów
  za kombinatorstwo, niesportową postawę.
  Tym bardziej, że robi to 48 letni facet by wygrać z amatorami, żenada.

  • AS987 pisze:

   Czekania na kolegę z drużyny nie możemy zabronić. Możemy oczywiście doliczyć dwie minuty, ale w takim wypadku pasowałoby doliczyć obu.

   • Andzej pisze:

    1. Doliczyć Zugajowi 2 min to żadna kara tylko podanie prawidłowego czasu przejazdu. Obecnie jest nieprawidłowy.
    2. Dyskwalifikacja powinna być za start nie ze swojej grupy lub min. 15 min kary.
    Poza tym o 11:24 startowała dość mocna ekipa( zajęli miejsca 15-18). Nie sądze by dali odjechać Zugajowi i czekającemu na niego koledze/”kolegom”
    Myślę że „przyjaciele z Nowogradu” to przewidzieli :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *