Najczęściej zadawane pytania

W związku z rosnącym zainteresowaniem naszym supermaratonem (co nas niezmiernie cieszy) i coraz częściej pojawiającymi się pytaniami – poniżej prezentujemy odpowiedzi na te zadawane najczęściej.

1. Czy przewidziane są zniżki za wcześniejsze lub grupowe zgłoszenia?
W regulaminie nie przewidzieliśmy żadnych zniżek, ani z tytułu wcześniejszej wpłaty, ani dla grup, ani dla mieszkańców Łasku. Skupiliśmy się na dwóch sprawach:
– po pierwsze bilans kosztów – impreza ma być przygotowana profesjonalnie, a każdy uczestnik ma być potraktowany poważnie,
– po drugie wpisowe musi być jak najniższe.
Na tej podstawie wyliczyliśmy wpisowe na 55 zł. Udana impreza w tym roku oraz wejście do cyklu pucharowego być może pozwoli nam na określenie innych zasad dot. wpisowego, zauważmy jednak że organizatorzy innych imprez w pucharze ustalili wpisowe w wysokości 70 zł!

Całkiem poważnie myślimy o rozszerzeniu regulaminowym klasyfikacji w sposób honorujący grupy. Umowę z firmą obsługującą imprezę w zakresie pomiaru czasu i zapisów już podpisaliśmy i nie bardzo istnieje możliwość wprowadzenia zmian na tym etapie przygotowań, nie mniej jednak postaramy się w jakiś sposób wyróżnić w wynikach końcowych grupy – oczywiście jeśli zostaną utworzone już na etapie zapisów przy danej osobie. Sądzimy również, że grupy które potrafią na dystansie 300 km utrzymać średnią powyżej 34 km/h i bez naszej pomocy się wyróżnią ;)

2. Czy jest szansa na dłuższy dystans (np. 3 pętla dająca w sumie dystans 279,9km)?
W tym roku wybierając termin dla naszej imprezy braliśmy pod uwagę między innymi terminy innych wyścigów w cyklu pucharowym (nie chcieliśmy być konkurencją dla innych imprez, a jedynie ich uzupełnieniem). Okazało się, że tylko niedziela 12 czerwca wchodzi w grę. Jest to ograniczenie powodujące, że sam wyścig i ogłoszenie wyników z uhonorowaniem uczestników muszą odbyć się jednego dnia. Ponieważ startujemy w grupach, poziom „wytrenowania” uczestników jest bardzo różny, mile widzimy amatorów dla których 20 km/h to też przyzwoita prędkość, więc ograniczyliśmy ilość dystansów do dwóch. Oczywiście bierzemy pod uwagę potrzebę ustalenia w przyszłości trzeciego dystansu na poziomie ok. 300 km.

3. Czy i na jakich zasadach dopuszczone do udziału w supermaratonie będą inne pojazdy napędzane siłą mięśni, których konstrukcja pozwala uznać je za rower, np. tzw. „rowery poziome”?
Dopuszczamy do udziału wszystkie pojazdy rowerowe, dopuszczone do ruchu po drogach publicznych. Nie będziemy prowadzili oddzielnej klasyfikacji dla np. rowerów poziomych – będą one w grupie „rowery inne”.

4. Czy będzie tylko jedna nagroda?
Oczywiście nie. Główne nagrody – rowery, planujemy przyznać zwycięzcom w kategoriach open panów i open pań, natomiast wśród wszystkich pozostałych uczestników, niezależnie od zajętego miejsca rozlosujemy inne nagrody (akcesoria rowerowe, panel natryskowy Garda, koszule firmy Kastor czy talon na zakupy w Pawo), o medalach dla wszystkich uczestników i pucharach dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach nie wspominając.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *