Kalendarz imprez – 2015

Kalendarz imprez kolarskich Jastrzębi Łaskich jest dość bogaty.

Rozpoczniemy tradycyjnie – czerwcowym V Supermaratonem Jastrzębi Łaskich w niedzielę (7.06) kończącą „długi weekend” (po Bożym Ciele). Jak zwykle liczymy, na to, że nie tylko upominki i nagrody przyciągną do nas fanów kolarstwa. Radzimy zapisać się nieco wcześniej, gdyż tegoroczny limit uczestników to 600 kolarzy.
Wszystko wskazuje na to, że powtórzymy trasy z lat ubiegłych – czyli runda Łask – Buczek – Szczerców – Widawa – Sędziejowice – Łask. Wiadukty nad drogą ekspresową S8 pokonuje się już bez problemu. Jakość asfaltu na całej trasie jest nadal bardzo dobra. Chyba, że na którymś z fragmentów pętli wkroczą służby drogowe. Tradycyjnie też, dla Rodzin przewidziana jest trasa krótsza – ok. 30 km. Prawdopodobnie trochę ją zmodyfikujemy w stosunku do lat ubiegłych ze względu na pogarszający się stan nawierzchni w lesie za Luciejowem. Jeżeli drogowcy nie naprawią tego fragmentu trasy, ominiemy go.

W tym roku w formule pucharowej wracamy do losowania składu grup. Dzielimy jedynie uczestników ze względu na dystanse i rodzaj roweru. Oczywiście dajemy też możliwość startu w grupach towarzyskich (koncert życzeń), ale dotyczy to jedynie dystansów Mini  i Rodzinnego (poza punktacją pucharową). W kategoriach tych publikujemy wyniki indywidualne, jednak nie są przyznawane nagrody za uzyskane miejsce. Tradycyjne wyróżniać będziemy dzieci, a wszyscy będą mieli prawo udziału w konkursie końcowym z nagrodami.

Kolejna nasza impreza kolarska to planowany na koniec czerwca wyścig ze startu wspólnego w Buczku (II Truskawkowy Wyścig Rowerowy). Niestety nie mamy jeszcze potwierdzenia ze strony Wójta Gminy Buczek co do najważniejszych uzgodnień.

W pierwszą sobotę września (5.09), tradycyjny już, bo V Maraton MTB Jastrzębi Łaskich. Trasa w znacznej części już jest znana z ubiegłorocznej imprezy. Nie jest łatwa, a być może uda się ją jeszcze uatrakcyjnić – sekcja MTB intensywnie nad tym pracuje w przerwach między treningami. Oczywiście będzie też specjalny wyścig dla dzieci. Kierownictwo Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku zapowiedziało sporo niespodzianek.

Po dwutygodniowej przerwie, na dzień 19 września Jastrzębie Łaskie zapraszają wszystkich na wyścig końcowy Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Na pętli wyłączonej z ruchu samochodowego rozegrany zostanie wyścig ze startu wspólnego, ale z podziałem na poszczególne kategorie pucharowe. Będzie można w bezpośredniej walce pokazać swoją moc. Szczegóły organizacyjne opublikujemy w czerwcu. Dodam jedynie, że na wyścig zaprosimy zwycięzców poszczególnych kategorii pucharowych, żeby w odpowiedniej oprawie uhonorować ich. Planujemy poczęstunek w sali „weselnej” ;) – a o innych szczegółach nie wspomnę.

Życząc wszystkim udanego sezonu 2015, serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na trasie…

Paweł Cichy
KR Jastrzębie Łaskie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kalendarz imprez – 2015

  1. avatar Marcin pisze:

    A kiedy startują zapisy?

  2. avatar Centrospaw pisze:

    Czy orientuje się ktoś, w jaki sposób dołączyć do grupy amatorskiej jak właśnie Jastrzębie? Naprawdę ciężko znaleźć jakieś porządne info…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *