Kalendarz imprez – 2015

Kalendarz imprez kolarskich Jastrzębi Łaskich jest dość bogaty.

Rozpoczniemy tradycyjnie – czerwcowym V Supermaratonem Jastrzębi Łaskich w niedzielę (7.06) kończącą „długi weekend” (po Bożym Ciele). Jak zwykle liczymy, na to, że nie tylko upominki i nagrody przyciągną do nas fanów kolarstwa. Radzimy zapisać się nieco wcześniej, gdyż tegoroczny limit uczestników to 600 kolarzy.
Wszystko wskazuje na to, że powtórzymy trasy z lat ubiegłych – czyli runda Łask – Buczek – Szczerców – Widawa – Sędziejowice – Łask. Wiadukty nad drogą ekspresową S8 pokonuje się już bez problemu. Jakość asfaltu na całej trasie jest nadal bardzo dobra. Chyba, że na którymś z fragmentów pętli wkroczą służby drogowe. Tradycyjnie też, dla Rodzin przewidziana jest trasa krótsza – ok. 30 km. Prawdopodobnie trochę ją zmodyfikujemy w stosunku do lat ubiegłych ze względu na pogarszający się stan nawierzchni w lesie za Luciejowem. Jeżeli drogowcy nie naprawią tego fragmentu trasy, ominiemy go.

W tym roku w formule pucharowej wracamy do losowania składu grup. Dzielimy jedynie uczestników ze względu na dystanse i rodzaj roweru. Oczywiście dajemy też możliwość startu w grupach towarzyskich (koncert życzeń), ale dotyczy to jedynie dystansów Mini  i Rodzinnego (poza punktacją pucharową). W kategoriach tych publikujemy wyniki indywidualne, jednak nie są przyznawane nagrody za uzyskane miejsce. Tradycyjne wyróżniać będziemy dzieci, a wszyscy będą mieli prawo udziału w konkursie końcowym z nagrodami.

Kolejna nasza impreza kolarska to planowany na koniec czerwca wyścig ze startu wspólnego w Buczku (II Truskawkowy Wyścig Rowerowy). Niestety nie mamy jeszcze potwierdzenia ze strony Wójta Gminy Buczek co do najważniejszych uzgodnień.

W pierwszą sobotę września (5.09), tradycyjny już, bo V Maraton MTB Jastrzębi Łaskich. Trasa w znacznej części już jest znana z ubiegłorocznej imprezy. Nie jest łatwa, a być może uda się ją jeszcze uatrakcyjnić – sekcja MTB intensywnie nad tym pracuje w przerwach między treningami. Oczywiście będzie też specjalny wyścig dla dzieci. Kierownictwo Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku zapowiedziało sporo niespodzianek.

Po dwutygodniowej przerwie, na dzień 19 września Jastrzębie Łaskie zapraszają wszystkich na wyścig końcowy Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Na pętli wyłączonej z ruchu samochodowego rozegrany zostanie wyścig ze startu wspólnego, ale z podziałem na poszczególne kategorie pucharowe. Będzie można w bezpośredniej walce pokazać swoją moc. Szczegóły organizacyjne opublikujemy w czerwcu. Dodam jedynie, że na wyścig zaprosimy zwycięzców poszczególnych kategorii pucharowych, żeby w odpowiedniej oprawie uhonorować ich. Planujemy poczęstunek w sali „weselnej” ;) – a o innych szczegółach nie wspomnę.

Życząc wszystkim udanego sezonu 2015, serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na trasie…

Paweł Cichy
KR Jastrzębie Łaskie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Kalendarz imprez – 2015

  1. Marcin pisze:

    A kiedy startują zapisy?

  2. Centrospaw pisze:

    Czy orientuje się ktoś, w jaki sposób dołączyć do grupy amatorskiej jak właśnie Jastrzębie? Naprawdę ciężko znaleźć jakieś porządne info…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *