Zapraszamy na XI Supermaraton Jastrzębi Łaskich

Serdecznie zapraszamy na XI Supermaraton Jastrzębi Łaskich – memoriał Wojciecha Bąka. Jak zwykle odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca tj. 4.06.2023 r.

Oczywiście wszystkie istotne szczegóły można znaleźć w Komunikacie technicznym, ale pozwolę sobie zwrócić uwagę na istotne zmiany. Kryzys finansowy jaki dotyka przede wszystkim imprezy o charakterze rozrywkowym powoduje wprowadzenie pewnych uproszczeń i ograniczeń mających istotny wpływ na koszty naszego maratonu. Po pierwsze, ograniczamy liczbę dystansów do dwóch punktowanych: MINI (72 km) i MEGA (144 km) oraz dystansu RODZINNO-TOWARZYSKIEGO (18km) poza klasyfikacją pucharową. Po drugie na dystansie MEGA prowadzona będzie pełna klasyfikacja tylko dla Panów i tylko na rowerach szosowych. Panowie którzy mimo wszystko wystartują na rowerze innym niż szosowy też zostaną sklasyfikowani razem z „szosowcami”. Panie które wystartują na dystansie MEGA sklasyfikowane zostaną również jak dla rowerów szosowych oraz tylko w kategorii Open. Statystyki z ostatnich maratonów wyraźnie pokazują, że zarówno Panowie na rowerach innych jak i Panie – na dystansie MEGA to zaledwie po kilka (mniej niż 10) osób. Wszystkich zawiedzionych bardzo przepraszamy. Być może wrócimy do pełniejszej klasyfikacji w lepszej przyszłości😊Na dystansie MINI wszystko bez zmian – pełne klasyfikacje jak dotychczas. Postaramy się, aby nie zabrakło posiłków i nagród. Będą medale okolicznościowe i zamówimy koszulki… Pogoda jak zwykle w Łasku też będzie odpowiednia. Tylko przebrnięcie przez bardzo skomplikowane procedury rejestracyjne z firmą obsługującą płatności powoduje, że jeszcze nie są uruchomione zapisy. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach wszystko zafunkcjonuje bo jeśli coś jeszcze wymyślą to wybierzemy opcję tradycyjną chociaż dla nas bardziej pracochłonną. Umowę na pomiar czasu z firmą ULTIMASPORT już zawarliśmy.

Przy okazji namawiamy do startu w maratonie w Koźminie Wielkopolskim gdzie możemy się spotkać tydzień wcześniej (28.05.) Serdecznie zapraszamy również do Choszczna gdzie 2 września odbędzie się trzeci maraton w naszym mini cyklu. Wszystkich którzy wystartują minimum w dwóch z wymienionych imprez i uzyskają w swojej kategorii najlepszy wynik zamierzamy uhonorować specjalnymi wyróżnieniami. Nasze regulaminy – komunikaty techniczne są w części dotyczącej dystansów i kategorii zbieżne.

Serdecznie zapraszamy na jak zwykle fajną zabawę kolarską.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *