Trasa

Trasa II Maratonu MTB Jastrzębi Łaskich – link do mapki trasy

OPIS TRASY MTB 2012

W fazie początkowej trasa w porównaniu do poprzedniego roku raczej bez zmian, start i meta na OSIR Łask ,w stosunku do roku poprzedniego omijamy mały mostek na którym podobno zrobił się korek oraz mamy krótki OS po torze dla motocrosu [ jak popada będzie się działo ] , następnie kierujemy się w stronę posiadłości jednego z naszych sponsorów, po czym odbijamy w lewo.
Dolatujemy do mostku na Grabi i lecimy w stronę Kolumny gdzie czeka na nas przeprawa pod mostem [ tak jak w tamtym roku ] , za mostem kawałek łąki do ul. Plażowej . Tam skręcamy w prawo i lecimy prosto do szkoły w Ostrowie , droga szutrowa lecz nieco upierdliwa ze względu na niewidoczny wznios do góry. W Ostrowie odbijamy w prawo na strzelnicę tam czeka nas parę zmarszczek po których swego czasu śmigał sam Pan Marek Galiński . Odsapniemy na prostej drodze w kierunku Rokitnicy mijając w międzyczasie miejsce budowy S8 . Blisko stawów Zygmunta skręcamy w prawo i aby nie było tak słodko czeka nas trochę sypkiego piachu [ zawsze przecież można trochę pospacerować ] . Następnie drogą leśną dojedziemy do samej Rokitnicy , tam na głównym rozstaju dróg odbijamy po skosie w kierunku Jamborka , droga będzie wiodła w większości po drodze leśnej .
W Jamborku powinna się znajdować część bufetowa , zaraz za bufetem przewidziany jest pomiar czasu . Mały przejazd między działkami , skręt w lewo w kierunku miejscowości Ldzań droga będzie usypana drobnymi kamyczkami , po chwili przejdzie w sypki piach. Po pewnym czasie wskakujemy z powrotem do lasu , tu troszkę pokręcimy się po wąskich dróżkach leśnych , wpadniemy na łąkę i polecimy wzdłuż rzeki [ na tym odcinku nie będzie brakowało pokrzyw ] do miejscowości Ldzań .
Trzeba uważać przy wjeździe na asfalt , chłopaki zmontowali nowy asfalt więc samochodziki potrafią tam szybko mknąć choć ograniczenie jest niby do 30/h . przed młynem skręcamy w lewo , jest tu nowy bar można tam klapnąć na krzesełkach [niestety czas nie jest zatrzymywany ;)] oraz skosztować jakiegoś napoju bo teraz zacznie się trzy lub cztero kilometrowy OS gdzie trenują Jastrzębie z sekcji MTB . Czołówka pewnie przemknie szybko ale i tak trochę się pomęczą , dla reszty będzie to mała namiastka z czym się spotykamy na większości maratonów MTB , krótkie ostre podjazdy , wąskie ścieżki , korzenie, piach [ jak się uda dowieziemy kamieni ] i tak przez 4 kilometry, tu nie ma miejsca do odpoczynku. Koniec tego odcinka będzie na stawach Zygmunta ostatni zjazd w kierunku Baryczy , tam znowu spotkamy chłopaków z koparkami którzy przygotowali nam oznaczony objazd na budowie . W Baryczy skręcamy w lewo i tu się mają okazję wykazać chłopaki śmigający na szosach , po 3 kilometrach powinna stać osoba która skieruje nas ponownie w tak długo oczekiwane knieje i lasy które dowiozą nas do rzeki Grabi , polecimy wzdłuż niej do samej ulicy Plażowej gdzie nastąpi rozjazd na drugą pętle , oczywiście wszyscy jadący mały dystans polecą na metę i tu znowu kawałek znanej już łąki , przejście pod mostem i obieramy kierunek na Łask . Tam jeszcze tylko ponowna wizyta na torze dla motocrosów i po 38km zostaje już tylko prosta do mety .

Bufet , medale , browar
z pozdrowieniami
MARIaN

 

10 odpowiedzi na Trasa

 1. MARIaN pisze:

  trasa w 70% oznaczona już strzałkami , szkoda tylko że strzałki zaczynają znikać oraz są przestawiane ale na to niestety nie posiadam recepty , przed samą imprezą [ 2 dni przed ] dojdą jeszcze szarfy biało czerwone , na skrzyżowania są osoby do kierowania ruchem , tak że wszystko tak jak na innych maratonach . Oczywiście w dniu startu też pojadę i sprawdzę trasę .
  w niedzielę pewnie mnie nie będzie [ jedziemy do Kielc na maraton ] ale można się wybrać samemu na trasę tak jak pisałem wcześniej większości powinna być oznaczona

 2. Lisu pisze:

  Co do oznaczenia trasy, tak jak na większości maratonów w Polsce, wszędzie znikają oznaczenia. Dlatego organizatorzy zawsze, w dzień startu z rana śmigają całą trasę i sprawdzają oznaczenie, dlatego polecam wam również zrobienie tego typu ruchy, bo może się później okazać, że będzie brakowało oznaczenia. Oby tak nie było i nie było skracania trasy i mylenia.
  Pozdro.

 3. Thor pisze:

  Wczoraj byłem na objeździe trasy i faktycznie tabliczek kilku chyba brakuje bo pare razy udało mi się zbłądzić. Jest kilka newralgicznych miejsc w których przydała by się osoba kierująca kolarzy ew. można rozwinąć tam taśme :)
  Do zobaczenia w niedziele !

  • AS987 pisze:

   Niestety nie znamy lekarstwa na uczynność okolicznych mieszkańców oraz przechodniów, którzy sprzątają strzałki już przed imprezą. Trasę sprawdzimy w sobotę i w niedzielę. Osoby kierujące również będą.

 4. TUREK pisze:

  A ja zastanawiam się , skąd bierzecie tyle wyrozumiałości , żeby tych BARANÓW, którzy zwyczajnie kradną strzałki i niszczą czyjąś ciężką pracę , nazywać osobami . Nie bójmy się słów prawdy- to osły, barany i trzoda chlewna , nie żadni ludzie ! Ludzie tak nie robią !!!

 5. pafel pisze:

  ….było mineło było ZAJEBIŚCIE, GRATULACJE i szkoda że to tylko raz w roku….dzięki za MEGA impreze

 6. TUREK pisze:

  Ja chociaż jechałem mini , również uważam , że było MEGAsuper .

 7. mr pisze:

  No Panowie. W tym roku impreza na naprawdę bardzo wysokim poziomie.GRATULACJE!Fajna trasa, super organizacja i BDB oznakowanie, zdarzyło się zjechać na chwilę spoza trasy ale to przez własną nieuwagę.

 8. vladee pisze:

  W tym roku maraton wyszedł Wam 10/10. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Więcej takich imprez!!!

 9. Marta pisze:

  rewelacja, świetna impreza, świetna organizacja – dziękuję bardzo za bardzo udaną niedzielę :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *