Trasa

Trasa II Maratonu MTB Jastrzębi Łaskich – link do mapki trasy

OPIS TRASY MTB 2012

W fazie początkowej trasa w porównaniu do poprzedniego roku raczej bez zmian, start i meta na OSIR Łask ,w stosunku do roku poprzedniego omijamy mały mostek na którym podobno zrobił się korek oraz mamy krótki OS po torze dla motocrosu [ jak popada będzie się działo ] , następnie kierujemy się w stronę posiadłości jednego z naszych sponsorów, po czym odbijamy w lewo.
Dolatujemy do mostku na Grabi i lecimy w stronę Kolumny gdzie czeka na nas przeprawa pod mostem [ tak jak w tamtym roku ] , za mostem kawałek łąki do ul. Plażowej . Tam skręcamy w prawo i lecimy prosto do szkoły w Ostrowie , droga szutrowa lecz nieco upierdliwa ze względu na niewidoczny wznios do góry. W Ostrowie odbijamy w prawo na strzelnicę tam czeka nas parę zmarszczek po których swego czasu śmigał sam Pan Marek Galiński . Odsapniemy na prostej drodze w kierunku Rokitnicy mijając w międzyczasie miejsce budowy S8 . Blisko stawów Zygmunta skręcamy w prawo i aby nie było tak słodko czeka nas trochę sypkiego piachu [ zawsze przecież można trochę pospacerować ] . Następnie drogą leśną dojedziemy do samej Rokitnicy , tam na głównym rozstaju dróg odbijamy po skosie w kierunku Jamborka , droga będzie wiodła w większości po drodze leśnej .
W Jamborku powinna się znajdować część bufetowa , zaraz za bufetem przewidziany jest pomiar czasu . Mały przejazd między działkami , skręt w lewo w kierunku miejscowości Ldzań droga będzie usypana drobnymi kamyczkami , po chwili przejdzie w sypki piach. Po pewnym czasie wskakujemy z powrotem do lasu , tu troszkę pokręcimy się po wąskich dróżkach leśnych , wpadniemy na łąkę i polecimy wzdłuż rzeki [ na tym odcinku nie będzie brakowało pokrzyw ] do miejscowości Ldzań .
Trzeba uważać przy wjeździe na asfalt , chłopaki zmontowali nowy asfalt więc samochodziki potrafią tam szybko mknąć choć ograniczenie jest niby do 30/h . przed młynem skręcamy w lewo , jest tu nowy bar można tam klapnąć na krzesełkach [niestety czas nie jest zatrzymywany ;)] oraz skosztować jakiegoś napoju bo teraz zacznie się trzy lub cztero kilometrowy OS gdzie trenują Jastrzębie z sekcji MTB . Czołówka pewnie przemknie szybko ale i tak trochę się pomęczą , dla reszty będzie to mała namiastka z czym się spotykamy na większości maratonów MTB , krótkie ostre podjazdy , wąskie ścieżki , korzenie, piach [ jak się uda dowieziemy kamieni ] i tak przez 4 kilometry, tu nie ma miejsca do odpoczynku. Koniec tego odcinka będzie na stawach Zygmunta ostatni zjazd w kierunku Baryczy , tam znowu spotkamy chłopaków z koparkami którzy przygotowali nam oznaczony objazd na budowie . W Baryczy skręcamy w lewo i tu się mają okazję wykazać chłopaki śmigający na szosach , po 3 kilometrach powinna stać osoba która skieruje nas ponownie w tak długo oczekiwane knieje i lasy które dowiozą nas do rzeki Grabi , polecimy wzdłuż niej do samej ulicy Plażowej gdzie nastąpi rozjazd na drugą pętle , oczywiście wszyscy jadący mały dystans polecą na metę i tu znowu kawałek znanej już łąki , przejście pod mostem i obieramy kierunek na Łask . Tam jeszcze tylko ponowna wizyta na torze dla motocrosów i po 38km zostaje już tylko prosta do mety .

Bufet , medale , browar
z pozdrowieniami
MARIaN

 

10 odpowiedzi na „Trasa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *